Житлові будівлі Автор: Мирослава Ляхович

Житловий будинок на вул. Лукіяновича, 2

Житловий чиншовий будинок. Класичний приклад внесення в забудову вулиці одиничної кам’яниці в функціоналістичному стилі.

вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2

Дуже цікаво виконане оздоблення вхідного порталу – над дверима розташовані дві грубі рустовані не симетричні тяги і вікно-ілюмінатор, а з правого боку подовжена рустована пілястра.  На жаль, вхідні двері не збереглись.

вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2

З фасаду акуратно виступає заокруглений з одного боку еркер.  Він плавно переходить в  балкони, фактично композицію еркеру вже завершують залізні згини балконів.

вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2

Ввігнуті вхідні сходи облицьовані темним і світлим алебастром. Виходить своєрідний малюнок з відтінків, що добре гармоніює з чорно-білою плиткою на підлозі під’їзду.

вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2

Ансамбль під’їзду має своє продовження у малюнку плафону. Крім ліпнини, у плафонах головним декоративним елементом був світильник, а точніше – ніші або підвісні конструкції, в яких монтувалася освітлювальна арматура.

вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2вул. Лукіяновича, 2

В одному світильнику бачимо кругле ввігнуте заглиблення, в іншому довге вузьке заглиблення з заокругленими торцями, в якому монтувалися лампи і підвісні плити, що мали створювати не тільки декоративний акцент оформлення стелі, але й забезпечувати розсіяне світло штучного освітлення під’їздів.

вул. Лукіяновича, 2

Останнє було необхідним для того, щоб поліроване алебастрове облицювання не давало яскравих бліків. В деяких дверях та вікнах ще збереглись автентичні рельєфні шиби.

Текст, фото: М. Ляхович