Архітектор Євген Червінський

Євген Червінський

Архітектор, народився у Львові, у 1887 році. У 1909 році закінчив Львівську політехніку. До 1914 року працював співробітником майстерні Івана Левинського. З 1911 року до початку Першої світової війни був асистентом на кафедрі будівництва у Львівській політехніці. У 1920 році став компаньйоном у фірмі Альфреда Захаревича.
У 1921—1930 роках викладач, а згодом — доцент у Політехніці. Будував громадські і житлові будинки у Львові, Ворохті, Дрогобичі, Яремчі. У спорудах застосовував модернізований класицизм, пізніше перейшов до функціоналізму. Помер у Львові 20 лютого 1930 року. Похований у родинному склепі власного проекту на Личаківському цвинтарі.

Реалізовані модерністські проекти у Львові:

  • низка павільйонів «Східних торгів» у Львові, 1921—1924 роки
  • колишній будинок дирекції Ходорівського цукрового заводу на розі нинішніх вулиць Стефаника і Дудаєва у Львові, 1924 рік
  • будинки № 11 і 13 на вул. Я. Стецька у Львові. Останній, збудований у 1930 році, прикрашено декоративними вставками виконаними Казимежем Пьотровичем у техніці сграфіто. Дім належав особисто Червінському.
  • житловий комплекс для працівників ощадних кас на вул. Івана Франка, 23,  1926 рік
  • будинок видавництва «Wiek Nowy» на вул. Ковжуна, 10, 1924 рік
  • комплекс гуртожитку № 1 Львівського політехнічного інституту на вул. Бой-Желенського, 1921—1927 роки
  • вілла на вул. Похила, 1

Джерела:

Taras Łypka: Architekt Eugeniusz Czerwiński i ewolucja kierunków artystycznych w architekturze Lwowa lat dwudziestych XX wieku

Автор проектів

вул. Похила, 1

Вілла на вул. Похила, 1

Вілла є дуже оригінальним зразком забудови двадцятих років. Будинок розташований на пагорбі, на роздоріжжі двох вулиць (тепер Героїв Майдану та Похилої). Вигідне розміщення визначає і район, де з початку двадцятого століття почалась забудова помешкань для багатих львів’ян.

читати більше

Розгорнути Розгорнути

Інші архітектори