вул. Похила, 1
Мирослава Ляхович

Вілла на вул. Похила, 1

Вілла є дуже оригінальним зразком забудови двадцятих років. Будинок розташований на пагорбі, на роздоріжжі двох вулиць (тепер Героїв Майдану та Похилої). Вигідне розміщення визначає і район, де з початку двадцятого століття почалась забудова помешкань для багатих львів’ян.

Карта об'єктів Розгорнути

Деякі джерела зазначають, що проектував будинок архітектор Євген Червінський. Ймовірно, будинок призначався для проживання однієї родини.

вул. Похила, 1вул. Похила, 1вул. Похила, 1

Вілла зазнала численних змін. Особливо кидається в очі видозмінений дах. З боку головного входу замінена огорожа та брама. Не збереглось ні оригінальне тинькування, ні столярка вікон, ні грати на вікнах.

вул. Похила, 1вул. Похила, 1вул. Похила, 1

Теперішній власник ще й додав облицювання цеглою на фундаменті, яка зовсім не відповідає тій облицювальній клінкерній цеглі, яку апріорі застосовували будівничі при зведенні будинку. Автентичну, проте вже пофарбовану клінкерну цеглу, ми бачимо навколо вікон та на кутах будинку.

вул. Похила, 1вул. Похила, 1вул. Похила, 1

Загалом “скелет” будинку не зазнав “крикливих” змін. Збереглись кутові вікна. Над боковим входом в будинок розташоване стрічкове скління, яке освітлює під’їзд. В сад виходить великий балкон трикутної форми. Форма будинку вдало гармоніює з навколишнім ландшафтом.

В тексті використаний матеріал з uk.wikipedia.org/File:1_Pohyla_Street,_Lviv