Будинок залізничника на вул. Федьковича 54-56

В 1920-их- 1930-их роках все частіше зводили освітньо-розважальні клуби для робітників різних установ. Для модерної організації суспільства важливо було не лише контролювати приватне життя через нові правила житлового простору, але й публічне часопроведення «нової людини». Індустріалізація та прогрес принесли в місто великі маси людей, які треба було не лише десь поселити, але дати простір для розваг, час для освіти та місце для неформального спілкування. Таким простором стали клуби.

«Дім емігранта» на вул. Русових, 4

Будинок, що на вул. Русових, 4, де зараз гінекологічне відділення міської лікарні, був зведений для потреб еміграційного управління міста. Установа отримала державний кредит і замовила проект у 1928 році в архітектора Генрика Заремби . Будинок був готовий у 1930 році і отримав назву «Дім емігранта». Тут містились еміграційний офіс, а також кімнати для емігрантів.

Костел Марії Остробрамської/ Церква Покрови на вул. Личаківській, 175

Костел Марії Остробрамської – один з найважливіших сакральних проектів міжвоєнного десятиліття у Львові. Костел мав символізувати успішну оборону Львова від більшовицького наступу 1920 року. Тому розташування святині вибрано не випадково – на в’їзді до міста зі східного боку, де власне був наступ радянських військ. До реалізації обрали проект Тадеуша Обмінського. Будову почали в 1931 році. …

Будинок на вул. Саксаганського, 8

Чиншовий будинок звели на зламі 20-30 років. Будинок отримав 5 поверхів, що на той час означало дорогий проект. Був вписаний в історичну забудову вулиці Романовича (Саксаганського). Фасад, практично позбавлений декоративних елементів, виглядає експресивно завдяки трикутним балконам. Основний об’єм будинку легко висунутий вперед у відношенні до цокольного поверху, що додає проекту більшого ритму.

Палац культури ім. Хоткевича (Клуб працівників комунальних служб)

Клуб працівників комунальних служб мав задовільнити всі культурні та розважальні потреби робітників. «Красивий сучасний будинок», як писала тогочасна преса, постане на вимоги спілки «Дім комунальних працівників». Після численних страйків робітників, які були, серед іншого, і про можливість мати власний клуб, магістрат купив площу на вулиці Кушевича. Гроші на будівництво –були відрахування із зарплат працівників. Кожен і кожна віддавали на клуб 1% від своєї зарплати. Громада також долучалась до зведення будинку у вільний від основної роботи час.

Будинки на вул. Героїв УПА 57-59

Двоповерхові будинки, віллового типу, розташовані за адресою Героїв УПА, 72-79( колишня назва – Львівських Дітей – Lwowskich Dzieci). За словами, однієї з мешканок, їх звели в 1936 році, для двох сестер, що вирішили оселитись зі своїми сім’ями по-сусідству.

Будинок на вул. Чупринки, 58

Будинок на вул. Чупринки, 58 зведений як чиншовий. Власник будинку був Якуб Лемперт. За його кошти зведений дім, квартири чоловік здавав в оренду. З неї й жив. На першому поверсі будинку одразу були запроектовані крамниці. На цей час вітрини не збереглись. Бачимо автентичну вхідну браму з вікном-ілюмінатором. Ліва частина брами- засклена – нагадує вікно-термометр. Фасад …

Будинки на вулиці Зарицьких, 21-23

Житловий будинок за номером 21 розпочинає модерністську забудову лівої частини вулиці Зарицьких. Вхідна брама – не збережена. На партері запроектований гараж

Будинок на вулиці Грабовського, 6 А

Трьохповерховий житловий будинок, розташований на розі вулиць Грабовського та Лукіяновича. Зведений як чиншовий у 1936 році. Наріжний фасад виступає вперед великими овальними лоджіями. На останньому поверсі балкон зіпсовано дашком

Вулиця Рильського

На вулиці Рильського, що в міжвоєнний час носила назву Рибацька, маємо чотири функціоналістські чиншові будинки, зведені в один час. Парна частина складається з суцільної забудови з відступом від червоної лінії, з передбаченим палісадником. Її починає будинок за номером 4. Автор проекту та будови інженер-архітектор Генрик Зандіг. Звели кам’яницю в 1938 році. Власником зазначається адвокат Освальд …

Будинок на вулиці Грецькій, 5

Чиншовий будинок зведений для Антоніни Ляскової. Фасад складається з двох об’ємів, що різняться висотою. Вища частина висунута вперед і прилягає до вулиці Грецької, нижча виходить на вулицю Зарицьких.

Будинок на вул. Мельника, 2

Житловий будинок, запроектований як чиншовий. Розташований на розі вулиць Антоновича та Мельника. Вхід до будинку акцентований колоною-опорою та півкруглою пілястрою. Висунутий еркер з балконами служить також дашком над вхідним порталом.