Петро Тарнавецький

Петро Тарнавецький

Львівський архітектор, народився в 1880 році на Івано-Франківщині. Навчався в гімназії у Чернівцях, пізніше в інженерно-будівельній школі на відділі будівництва та архітектури. Працював у бюро архітектора Францишека Косинського. Вивчав право та математику у Чернівецькому університеті. Згодом поїхав навчатись до Віденської Політехніки. Після завершення навчання протягом 1903–1905 років працював у Варшаві в архітектурному бюро Броніслава Чосновського.

У  1905 року оселився у Львові. Працював у фірмі Альфреда Захаревича та Юзефа Сосновського. Його споруди довоєнного періоду стилістично належать до сецесії, або до історичних стилів, інтерпретованих у дусі модерну.

По закінченню війни далі провадив роботу фірми. У проектуванні перейшов до стилістики ар деко, а пізніше — до функціоналізму.

У 1940 році став членом львівського відділу Спілки архітекторів УРСР. Працював в Інституті проектування електрифікації сільського господарства. У 1955 році вийшов на пенсію. Помер 9 серпня 1961 року у Львові, похований на Личаківському цвинтарі у родинній гробниці.


Реалізовані модерністські проекти у Львові:

  • Проект кам’яниці на вулиці Тарнавського, 38, виконаний у 1930 році.
  • Будинки на вулиці Героїв Майдану, 7, 9, 11, 13, 15 (1928—1931).
  • Павільйон фірми «J. Słoński» на Східних торгах у стилі поміркованого функціоналізму (1935).
  • Найбільша споруда Східних торгів — павільйон важкої промисловості (нині — кінотеатр «Львів») (1936–1937, спільно з фірмою Міхала Уляма).
  • Будинки на вулиці Вітовського 41
  • Будинок на вул. Карманського, 1

Джерела:

“Piotr Tarnawiecki, architekt lwowski” — Lwów 2002

Автор проектів

вул. Вітовського, 41

Експресіонізм чи простота, або якими були оселі трьох відомих архітекторів

На вулиці Вітовського, яка в міжвоєнний період носила назву Пелчинська, одразу по-сусідству  розташовані кам’яниці трьох дуже відомих архітекторів львівського модернізму: Юзефа Авіна, Вавжинця Дайчака та Петра Тарнавецького.

читати більше

Розгорнути Розгорнути

Інші архітектори