Проект «Львів. Архітектура модернізму» починає співпрацю з Фундацією ЗМІН
Головною ціллю кооперації проекту «Львів. Архітектура модернізму» з Фундацією ЗМІН є напрацювання сталого партнерства з метою розвитку та підтримки дослідження та документації архітектури модернізму. Серед перших кроків такої кооперації буде розробка нового сайту проєкту та створення англомовної версії сайту за підтримки Фундації.
Наш дослідницько-документаційний проект про міжвоєнну архітектуру модернізму «Львів. Архітектура модернізму» починає співпрацювати з Фундацією ЗМІН. Зазначимо, що Фундація ЗМІН – створена з метою системної експертної діяльності. Діє заради підсилення ефективних суспільних трансформацій та сталого розвитку. ЗМІН підсилює тих гравців та ті напрями, де є зв’язок з поточним контекстом, водночас надає можливість для формування знань та інструментів для стратегічного мислення на завтра – через формати грантів, стипендій та співтворення проєктів.
Сайт «Львів. Архітектура модернізму» розпочав роботу весною 2017 року і на цей момент потребує технічного та візуального оновлення. Щодо англомовної версії, то вона допоможе розширити географію читачів проекту. Відкрити архітектуру міжвоєнного модернізму Львова для закордонних читачів та дослідників особливо важливо в умовах війни, коли ця спадщина перебуває під постійною загрозою руйнування.
Разом зі ЗМІН, колегами з медіа сім’ї Львів-Онлайн, частиною якої є «Львів. Архітектура модернізму» та дизайнером ми обговорили концепції нового дизайну і функціоналу сайту та вже розпочали роботу. Над візуальною частиною сайту працює графічний дизайнер Мар’ян Івасик, який має досвід співпраці з художниками, музикантами, фешн-дизайнерами та іншими багатопрофільними проектами. Програмуватиме сайт Зіновій Гоянюк, який розробляв попередню версію сайту і технічно підтримував проєкт з моменту появи. За переклад текстів береться перекладачка та літературознавця Марта Госовська. Разом з колегами з Фундації процес координуватиме голова проекту «Львів. Архітектура модернізму» Мирослава Ляхович.
До вашої уваги скріншоти з нової версії сайту, який ми намагались розробити максимально простим та легким в користуванні. Інформація тут має бути чітко структурована, дизайн не повинен перевантажувати читача та робити акцент саме на контенті сайту. Адже проєкт окрім дослідницьких текстів, містить велику кількість візуального матеріалу, який не має губитись серед перенасиченого дизайнерськими прийомами сайту.
На першому скріншоті ми бачимо домашню сторінку сайту, де головний акцент на розділі «Об’єкти», що буде найчастіше оновлюватись і містить архітектурну інформацію та фото будинків. Меню сайту на новій версії розташоване зліва.
На другому скріншоті видно, власне, як виглядатиме сторінка «Об’єктів» на сайті, де зберігається сортування за публічною та житловою архітектурою, проте зникає підрозділ «Вулиці», який тепер буде в житловій архітектурі. Крім того нове меню дає більш впорядковане враження про обсяг та різноманіття архітектурних об’єктів.
Інші публікації
Dwelling archaeology: Lviv modernism through interior objects
When it comes to preserving architecture, the focus is often on the facades and entrance halls that fall under general city laws regarding heritage. Flat interiors often are not protected since they are private spaces, and their preservation relies on the goodwill of their owners.
Last works of Lviv Jewish architects: Luxury Modernism at Doroshenka Street
The modernist apartment blocks of the 1920s and 1930s must have looked incredible to city dwellers of that time, with their beautiful wavy shapes, shiny facades, porthole windows, and fancy walls concealing the latest innovations in household appliances.
Проект «Львів. Архітектура модернізму» починає співпрацю з Фундацією ЗМІН
Головною ціллю кооперації проекту «Львів. Архітектура модернізму» з Фундацією ЗМІН є напрацювання сталого партнерства з метою розвитку та підтримки дослідження та документації архітектури модернізму. Серед перших кроків такої кооперації буде розробка нового сайту проєкту та створення англомовної версії сайту за підтримки Фундації.
A modernist dwelling for all: social housing at Hrekova Street
During the modernist era and following the First World War, Europe faced a housing shortage, making the slogan “Fast housing accessible for all” an appealing solution.
Saving Objects and Stories of the Modernist Period in Ukraine. Digital preservation of modernism
This initiative sets out to document the heritage of interwar modernist architecture in Lviv, Ukraine, which is threatened not just by the war but by neglect. It combines research and teaching activities, supported by international partners, and financed by ETH (Zurich, Switzerland).