Мирослава Ляхович

Проект «Львів. Архітектура модернізму» починає співпрацю з Фундацією ЗМІН

Головною ціллю кооперації проекту «Львів. Архітектура модернізму» з Фундацією ЗМІН є напрацювання сталого партнерства з метою розвитку та підтримки дослідження та документації архітектури модернізму. Серед перших кроків такої кооперації буде розробка нового сайту проєкту та створення англомовної версії сайту за підтримки Фундації.

Наш дослідницько-документаційний проект про міжвоєнну архітектуру модернізму «Львів. Архітектура модернізму» починає співпрацювати з Фундацією ЗМІН. Зазначимо, що Фундація ЗМІН – створена з метою системної експертної діяльності. Діє заради підсилення ефективних суспільних трансформацій та сталого розвитку. ЗМІН підсилює тих гравців та ті напрями, де є зв’язок з поточним контекстом, водночас надає можливість для формування знань та інструментів для стратегічного мислення на завтра – через формати грантів, стипендій та співтворення проєктів.

Сайт «Львів. Архітектура модернізму» розпочав роботу весною 2017 року і на цей момент потребує технічного та візуального оновлення. Щодо англомовної версії, то вона допоможе розширити географію читачів проекту. Відкрити архітектуру міжвоєнного модернізму Львова для закордонних читачів та дослідників особливо важливо в умовах війни, коли ця спадщина перебуває під постійною загрозою руйнування.

Разом зі ЗМІН, колегами з медіа сім’ї Львів-Онлайн, частиною якої є «Львів. Архітектура модернізму» та дизайнером ми обговорили концепції нового дизайну і функціоналу сайту та вже розпочали роботу. Над візуальною частиною сайту працює графічний дизайнер Мар’ян Івасик, який має досвід співпраці з художниками, музикантами, фешн-дизайнерами та іншими багатопрофільними проектами. Програмуватиме сайт Зіновій Гоянюк, який розробляв попередню версію сайту і технічно підтримував проєкт з моменту появи. За переклад текстів береться перекладачка та літературознавця Марта Госовська. Разом з колегами з Фундації процес координуватиме голова проекту «Львів. Архітектура модернізму» Мирослава Ляхович.

До вашої уваги скріншоти з нової версії сайту, який ми намагались розробити максимально простим та легким в користуванні. Інформація тут має бути чітко структурована, дизайн не повинен перевантажувати читача та робити акцент саме на контенті сайту. Адже проєкт окрім дослідницьких текстів, містить велику кількість візуального матеріалу, який не має губитись серед перенасиченого дизайнерськими прийомами сайту.

Скріншот нового дизайну сайту

На першому скріншоті ми бачимо домашню сторінку сайту, де головний акцент на розділі «Об’єкти», що буде найчастіше оновлюватись і містить архітектурну інформацію та фото будинків. Меню сайту на новій версії розташоване зліва.

Скріншот нового дизайну сайту

На другому скріншоті видно, власне, як виглядатиме сторінка «Об’єктів» на сайті, де зберігається сортування за публічною та житловою архітектурою, проте зникає підрозділ «Вулиці», який тепер буде в житловій архітектурі. Крім того нове меню дає більш впорядковане враження про обсяг та різноманіття архітектурних об’єктів.

Скріншот нового дизайну сайтуСкріншот нового дизайну сайту