Тадеуш Теодоровіч-Тодоровський

Тадеуш Теодоровіч-Тодоровський

Народився 25 червня 1907 року у Львові. Протягом 1926—1931 років навчався на архітектурному факультеті Львівської політехніки. Був улюбленим учнем архітектора Вітольда Мінкевича, власне, був старшим асистентом на Кафедрі архітектури. Працював також у приватних майстернях. Взяв участь у чотирьох архітектурних конкурсах SARP і в кожному здобув нагороди. Бюро будівельної фірми архітектора розташовувалось на вулиці Поморській, 45 (тепер вулиця Мишуги), де було і його помешкання. Після Другої світової війни проживав у Глівіцах, де і помер у 2001 році.

Реалізовані проекти в стилі функціоналізму:

  • Власна вілла на вулиці Мишуги, 45 у Львові (1935).
  • Житловий будинок на вул. Квітки-Основ’яненка, 7 А(1938)
  • Конкурсний проект костелу святого Вінсента де Поля у Львові. На конкурсі 1937 року здобув одну з двох третіх нагород і був прийнятий до реалізації. Низка проектів внутрішнього облаштування також виконана Теодоровичем-Тодоровським. До початку війни збудовано лише «нижній» храм (перший поверх). У 1972 році перебудовали на палац спорту «Трудові резерви».

Джерела:

wiki/Тадеуш_Теодорович-Тодоровський

http://photo-lviv.in.ua/v-netri-lvivskoho-funktsionalizmu-unikalne-zhytlove-budivnytstvo-abo-vse-scho-vy-ne-znaly-pro-vulytsyu-kvitky-osnov-yanenka/