Будинок 7а. За архівними документами власником забудови був пан Вінсент Кузнєвіч. Звели будинок в 1938 році. Будинок проектувала будівельна фірма самого Тадеуша Теодоровича-Тодоровського, відомого на той час львівського архітектора, який будував в стилі функціоналізму.
Це двоповерхова вілла за номером 7а – без зайвих оздоблень, проте має дуже цікаве планування. Одразу увагу привертає наскрізний прохід і віконце ілюмінатор над ним. Гострий виступаючий кут будинку згладжують заокруглені перила балкону. З тильного боку будинку – стрічкові вікна.
Вілла відсунута від червоної лінії і має акуратний палісадник. Загалом вигляд будинку залишився в первинному стані, що можна побачити з креслень, затверджених архітектурною фірмою Тодоровського. Збереглась також автентична огорожа, зведення якої передбачене в плані.
В будинку на обох поверхах просторий коридор, від якого дуже зручно розходяться кімнати. На першому поверсі 3 кімнати і кухня, службові приміщення та ванна кімната. На 2-му – 4 кімнати кухня і ванна. В будинку також передбачена кімната для сторожа в сутеринах.
Будинок за номером 10 належав до пані Марії Тецайко. Кам’яницю почали зводити в 1933 році, будівництво тривало рік. Проектував будинок Альфред Заранський. Будинок скромний, оздоблений лише декоративними геометричними фігурами, що доволі не типово для функціоналізму, і в кресленнях будинку їх не передбачали.
Будинок розташований на червоній лінії забудови, але таке компенсовує задній двір-сад, до якого виходять тильні двері кам’яниці.
На першому поверсі – 3 кімнати, 2 кухні, 2 ванні кімнати, те ж планування на другому поверсі, на третьому було всього 2 кімнати. Між кімнатами – просторі коридори, притаманні цьому стилю.
Один з найкрасивіших будинків на вул. Квітки-Основ’яненка – розташований під номером 12. Хоч він і зовсім невеличкий. Проте поєднав в собі кілька основних функціоналістичних оздоблень. Типовий прямокутний вхід з перспективою в глиб будинку. Біля вікон декорування червоною клінкерною цеглою. Дуже цікавий елемент знаходиться над вхідним порталом на рівні другого поверху – це рельєфне зображення Ісуса в геометричному обрамленні, фактично унікальне в своєму роді.
Таке декоративне рішення притаманне власне стилю ар деко. Звертаючись до креслень видно, що це рельєфне зображення було передбачене одразу у проекті.
Почали зводити будинок у 1935 році, завершили його будувати в наступному році. Належав він пані Камілі Баранській. В будинку було 10 кімнат, 4 кухні, 4 ванні кімнати, також була кімната для сторожа.
Будинок № 14 звели в 1935 році. Виконаний в простих модерністичних формах, лише знизу оздоблений клінкерною цеглою.
В подвір’я з тильної сторони в сад з будинку ведуть сходи.
Будинок № 27. Власником був Людвік Верещинський. Рік зведення 1933.
Архітектор Александр Каплонські зробив проект в модерністичному стилі, з красивими еркером на фасаді.
У будинку одразу було запроектоване приміщення для офісу власника.
Була також кімната для сторожа, 9 кімнат і три кухні.
Найвиразніший функціоналістичний будинок на Квітки-Основ’яненка за 28 номером. Кам’яниця має три поверхи. Рік зведення – 1938.
Проектувало будинок архітектурне бюро Стефана Мічинського, він, власне, працював з чистими функціоналістиними формами і зводив багатоквартирні будинки. Замовником був Пйотр Струшінський.
Будинок має типовий для функціоналізму прямокутний вхід з дашком. З правого боку у будинку – плавний заокруглений виступ, який є чудовим рішенням для переду до сусідніх старших будинків.
Джерело: ДАЛО. Державний архів Львівської області