Вавжинець Дайчак

Вавжинець Дайчак

Архітектор, педагог, політичний діяч. Народився у 1882 році на Тернопільщині. Навчався в гімназії у Бродах. Вступив на архітектурний відділ Політехнічної школи у Львові. Відбував практику у фірмі Альфреда Захаревича і Євгена Червінського. Працював на відбудові знищених війною об’єктів. 1923 року здав авторизаційний екзамен. 1925 року заснував власне архітектурне бюро, яке діяло до 1939.  Будував споруди різноманітного призначення у стилях ар деко і функціоналізму, займався реставрацією пам’яток.

До 1940 року працював у Львові та на Львівщині. 1945 року разом із родиною оселився у Ярославі, де близько 20 років викладав у Державній будівельній школі. Помер у Ярославі(Польща) у 1968 році.

Реалізовані проекти в стилі функціоналізму, модернізму:

  • притулок у Львові на нинішній вулиці Стуса, 57, що належав Господарській жіночій школі, 1925 рік
  • вілла Б. Фулінського на вулиці Тарнавського, 82 , 1926 рік
  • житловий будинок на вулиці Антоновича, 25, 1931 рік
  • житловий будинок в стилі ар деко з елементами кубізму, збудований на початку 1930-х років.
  • дім громадського центру при монастирі францисканців на нинішній вулиці Короленка, 1а,  1932—1934 рік
  • будинок Вищої школи зовнішньої торгівлі, нині — Львівська комерційна академія на вулиці Туган-Барановського, 10, 1935 рік
  • костел Найсвятішого Серця Ісуса у Львові, нині греко-католицька церква 1938 рік
  • житлові будинки на вул. Тютюнників та вул. Кубійовича

За матеріалами lvivcenter.org, uk.wikipedia.org/wiki/

Автор проектів

вул. Личаківська, 175

Костел Марії Остробрамської / Церква Покрови на вул. Личаківська, 175

Костел Марії Остробрамської – один з найважливіших сакральних проектів міжвоєнного десятиліття у Львові. Костел мав символізувати успішну оборону Львова від більшовицького наступу 1920 року. Тому розташування святині вибрано не випадково – на в’їзді до міста зі східного боку, де власне був наступ радянських військ.

читати більше

Вулиця Кубійовича

Вулиця Кубійовича

Вулицю Кубійовича почали забудовувати під кінець 1930-их років. Вона є прикладом типової квартальної забудови Львова в стилі функціоналізму, Вулиця тягнеться знизу вверх, будинки з одного боку виходять прямо на тротуар, з іншого відходять від червоної лінії, як заведено в стилі побудови баухазів.

читати більше

Розгорнути Розгорнути

Інші архітектори