Житлові будівлі, Об'єкти Автор: Мирослава Ляхович

Будинки на вул. Героїв УПА 57-59

Двоповерхові будинки, віллового типу, розташовані за адресою Героїв УПА, 72-79( колишня назва – Львівських Дітей – Lwowskich Dzieci). За словами, однієї з мешканок, їх звели в 1936 році, для двох сестер, що вирішили оселитись зі своїми сім’ями по-сусідству.

вул. Героїв УПА 57-59

З плануванням – це два дзеркальні будинки, з’єднані між собою. Будинки відсунуті від червоної лінії забудови, що дало змогу запроектували палісадник і заїзд в гараж. Фасади будинків асиметричні. Мають вікна-термометри, що освітлюють сходові марші. Вікна на обох фасадах розділені широкими простінками.

Збереглись оригінальні брами до під’їздів, а також паркан та поштові скриньки, що містяться на паркані.

Разом з парканом залишилась в’їзна частина, що веде до гаража. Всередині паркану сховані ворота, які при потребі виїжджали, а потім ховались в конструкцію огорожі.

В інтер’єрі залишились оригінальні конструкції сходів, фурнітура вхідних дверей до квартир.

При виході на тильний двір будинку – зберігся «рідний» вимикач з «інструкцією для користування». Вимикачі, які були запроектовані в Баухаузі і використовувались в модерністських будинках по всій Європі, вимикались і вмикались лише за годинниковою стрілкою. Хтось вирішив нагадати про це мешканцям будинку.