Будинок залізничника на вул. Федьковича 54-56

Будинок залізничника на вул. Федьковича, 54-56

В 1920-их- 1930-их роках все частіше зводили освітньо-розважальні клуби для робітників різних установ. Для модерної організації суспільства важливо було не лише контролювати приватне життя через нові правила житлового простору, але й публічне часопроведення «нової людини».

читати більше

вул. Личаківська, 175

Костел Марії Остробрамської / Церква Покрови на вул. Личаківська, 175

Костел Марії Остробрамської – один з найважливіших сакральних проектів міжвоєнного десятиліття у Львові. Костел мав символізувати успішну оборону Львова від більшовицького наступу 1920 року. Тому розташування святині вибрано не випадково – на в’їзді до міста зі східного боку, де власне був наступ радянських військ.

читати більше

вул. Кушевича, 1

Клуб працівників комунальних служб / Палац культури ім. Хоткевича на вул. Кушевича, 1

Клуб працівників комунальних служб мав задовільнити всі культурні, розважальні і освітні потреби робітників. «Красивий сучасний будинок», як писала тогочасна преса, постане на вимоги спілки «Дім комунальних працівників».

читати більше

вул. Конопницької, 3

Будинок Медичної палати на вул. Конопницької, 3

В міжвоєнний час було популярно зводити так звані клуби за професійними інтересами, будинки дозвілля для працівників тої чи іншої сфери. До прикладу будинки для залізничників чи в цьому випадку для медичних працівників.

читати більше