Житлові будівлі Автор: Мирослава Ляхович

Будинок на вул. Каліча гора, 22

Чотириповерховий житловий будинок, розташований у верхній частині вулиці Каліча гора. Був зведений для здачі в оренду, ймовірно в кінці тридцятих років в стилі функціоналізму.  Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення № 2135.

вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22

Польські джерела вказують, що власницею нерухомості була Беата Обертинська – онука Ванди Монне (нареченої Артура Ґроттґера), донька поетеси Марилі Вольської і нафтопромисловця Вацлава Вольського.
Родині Вольських-Обертинських належала і вілла “Засвіття”, яка розташована поряд, під №24.вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22

Майстерно вписаний в ландшафт вулиці. Навколо будинку запланований палісадник. Облаштування зелених зон навколо будинків, як відомо, було однією з засад модерністичного будування.

вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22

Фасад будинку поділений на три секції, гладко отинькований. Ритміки додають вертикальні та горизонтальні тяги на штукатурці. Вхідний портал акцентований двома колонами-опорами. Збоку вікно-ілюмінатор, оригінальна столярка не збереглась.

вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22

Будинок оточений автентичним парканом. Перша секція будинку завершена скругленими на кут балконами, друга завершується віконними простінками і третя лоджіями з колонами-опорами. Збоку приміщення ванних кімнат освітлюють ряд вікон-ілюмінаторів.

вул. Каліча гора, 22

Інтер’єр зберігся в доброму стані. При вході цементна плитка з домішками графіту. Тамбурне приміщення до половини стін облицьоване алебастром.

вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22

Збереглись двері між тамбуром і сходовою клітиною. Бачимо поручень з латуні та нікельованої бронзи.

вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22

Особливу увагу привертає балюстрада сходів. Гнуті залізні елементи різної форми в поєднанні з дерев’яними поручнями.

вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22

Сходова клітина освітлена стрічковим склінням. На першому поверсі збереглись автентичні двері до квартири.

вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22вул. Каліча гора, 22