Житлові будівлі Автор: Мирослава Ляхович

Житловий будинок на вул. Академіка Павлова, 6

  • Рік зведення: 1938-1939 (?)
  • Стиль:
  • Архітектори: Фердинанд Каслер (?)

Багатоквартирний житловий будинок. Виконаний доволі експресивно, має багато стильових оздоблень. Будинок поділений на кілька секцій, одна з яких нависає над вхідним порталом і слугує одночасно дахом над входом.

вул. Академіка Павлова, 6вул. Академіка Павлова, 6вул. Академіка Павлова, 6вул. Академіка Павлова, 6

Вхідний портал оздоблений клінкерною цеглою, збоку також розташоване вікно-ілюмінатор, на якому ще збереглись автентичні грати. Від входу відходить вигнутої форми огорожа для квітника.

вул. Академіка Павлова, 6вул. Академіка Павлова, 6вул. Академіка Павлова, 6вул. Академіка Павлова, 6

Інтер’єри будинку виконані теж багато. Вхідна брама зроблена з дерева та прикрашена гнутими металевими вставками. Сіни від підлоги до стелі оздоблені алебастровим каменем. В сінях ще збереглись автентичні ніші для листів та газет.

вул. Академіка Павлова, 6вул. Академіка Павлова, 6вул. Академіка Павлова, 6

Наріжна частина будинку складається з глибоких балконних лоджій, які укріплені колонами. Будинок отинькований та прошитий горизонтальними та вертикальними тягами. Сам вхід до під’їзду теж оздоблений алебастром. Справа видніються дубові двері помешкання, апріорі запроектованого для сторожа чи консьєржа.

вул. Академіка Павлова, 6

Світло на сходовий марш падає з вертикальних стрічкових вікон. Сходи та перила литі з бетону. Останні мають плавно вигнуті дерев’яні поручні, а між поручнями та бетонною основою містяться гнуті латунні елементи, що додає перилам легкості та особливого ритму.

вул. Академіка Павлова, 6

Підлога теж бетонна, проте з геометричними узорами в кілька тонів.  Така експресивність інтер’єрів все ж схиляє до думки, що будинок проектували в єврейському архітектурному бюро, адже, як відомо, саме архітектори-євреї використовували чи не найбільше декоративних елементів в модерністичній архітектурі Львова.

Текст, фото : М. Ляхович