Будинок на вул. Саксаганського, 8
Чиншовий будинок звели на зламі 20-30 років. Будинок отримав 5 поверхів, що на той час означало дорогий проект. Був вписаний в історичну забудову вулиці Романовича (Саксаганського).
Львів. Архітектура модернізму
Чиншовий будинок звели на зламі 20-30 років. Будинок отримав 5 поверхів, що на той час означало дорогий проект. Був вписаний в історичну забудову вулиці Романовича (Саксаганського).
Вулиця Княжа, що з’єднує Кривоноса і парк Високий замок, виглядає цілком сецесійною, якби не останній, 16-ий номер, який буквально вріс в гору своєю правою частиною.
Територія колишньої вулиці Львівських дітей (Lwowskich Dzieci), теперішня назва Героїв УПА, забудовувалась ще з початку минулого століття. Там виростали здебільшого будинки заміського типу, з садами навколо.
Будинок спроектований як вілла для однієї родини. Навколо також заклали сад. Вілла зведена для архітектора Яна Семковича. В деяких джерелах він зазначається співавтором проекту.
Триповерховий житловий будинок. Розташований розі вулиць Ференца Ліста та Миколи Вороного.
В місцевості Персенківка, тодішня вулиця Над яром, а тепер Енергетична, у 1928-1929 роках за проектом архітектора Владислава Клімчака, збудували 9 подібних триповерхових будинків з чотирисхильними дахами.
На вулиці Вітовського, яка в міжвоєнний період носила назву Пелчинська, одразу по-сусідству розташовані кам’яниці трьох дуже відомих архітекторів львівського модернізму: Юзефа Авіна, Вавжинця Дайчака та Петра Тарнавецького.
Житловий будинок, триповерховий, запроектований як чиншовий. Розташований на вулиці Карла Россі в місцевості Цетнерівка (бічна вул. Личаківської).
На вулиці Бобанича (Короленка) є один ідеально вписаний в ландшафт будинок. Ця споруда в стилі ар деко – авторства відомого львівського архітектора Вавжинця Дайчака.
В міжвоєнний час було популярно зводити так звані клуби за професійними інтересами, будинки дозвілля для працівників тої чи іншої сфери. До прикладу будинки для залізничників чи в цьому випадку для медичних працівників.
Вулиці Ольги Басараб та Кардинала Гузара розташовані в місцевості Снопків.
Швидкий розвиток фармацевтичної галузі на початку 20 століття спонукав до відкриття у 1932 році на фармацевтичному відділі медичного факультету Львівського університету кафедри технології лікарських форм і галенових препаратів.
Триповерхова вілла стоїть в бічному провулку вулиці Галицької Армії, 3а (раніша назва Глінки), у вілловому кварталі.
Комплекс будівель Львівської обласної дитячої клінічної лікарні (тепер Охматдит) знаходиться за адресою вул. Лисенка, 31.
В 1920-их- 1930-их роках все частіше зводили освітньо-розважальні клуби для робітників різних установ. Для модерної організації суспільства важливо було не лише контролювати приватне життя через нові правила житлового простору, але й публічне часопроведення «нової людини».
Будинок, що на вул. Русових, 4, де зараз гінекологічне відділення міської лікарні, був зведений для потреб еміграційного управління міста.
Костел Марії Остробрамської – один з найважливіших сакральних проектів міжвоєнного десятиліття у Львові. Костел мав символізувати успішну оборону Львова від більшовицького наступу 1920 року. Тому розташування святині вибрано не випадково – на в’їзді до міста зі східного боку, де власне був наступ радянських військ.
When it comes to preserving architecture, the focus is often on the facades and entrance halls that fall under general city laws regarding heritage. Flat interiors often are not protected since they are private spaces, and their preservation relies on the goodwill of their owners.
The modernist apartment blocks of the 1920s and 1930s must have looked incredible to city dwellers of that time, with their beautiful wavy shapes, shiny facades, porthole windows, and fancy walls concealing the latest innovations in household appliances.
Головною ціллю кооперації проекту «Львів. Архітектура модернізму» з Фундацією ЗМІН є напрацювання сталого партнерства з метою розвитку та підтримки дослідження та документації архітектури модернізму. Серед перших кроків такої кооперації буде розробка нового сайту проєкту та створення англомовної версії сайту за підтримки Фундації.