Будинок на вул. Саксаганського, 8

Будинок на вул. Саксаганського, 8

Чиншовий будинок звели на зламі 20-30 років. Будинок отримав 5 поверхів, що на той час означало дорогий проект. Був вписаний в історичну забудову вулиці Романовича (Саксаганського). Фасад, практично позбавлений декоративних елементів, виглядає експресивно завдяки трикутним балконам. Основний об’єм будинку легко висунутий вперед у відношенні до цокольного поверху, що додає проекту більшого ритму.

Будинок Галлетів: помешкання, що бачило смерть своїх мешканців, угорських комуністичних лідерів та офіцерів СС

Будинок Галлетів: помешкання, що бачило смерть своїх мешканців, угорських комуністичних лідерів та офіцерів СС

Вулиця Княжа, що з’єднує Кривоноса і парк Високий замок, виглядає цілком сецесійною, якби не останній, 16-ий номер, який буквально вріс в гору своєю правою частиною. Хоч за мальовничістю він не кардинально відрізняється від сусідніх, але химерні, вільно зінтерпретовані форми путті, що підтримують еркер та кришталкові орнаменти, говорять про ар деко.

Що чекає ар декову віллу з вулиці Героїв УПА

Що чекає ар декову віллу з вулиці Героїв УПА

Територія колишньої вулиці Львівських дітей (Lwowskich Dzieci), теперішня назва Героїв УПА, забудовувалась ще з початку минулого століття. Там виростали здебільшого будинки заміського типу, з садами навколо. В міжвоєнний час до кінця двадцятих років ще зводили вілли, потім вже чиншові функціоналістичні будинки.

Вілла на вул. У. Самчука, 19

Вілла на вул. У. Самчука, 19

Будинок спроектований як вілла для однієї родини. Навколо також заклали сад. Вілла була зведена для архітектора Яна Семковича. За деякими джерелами він зазначається співавтором проекту. На цей момент будинок – в перебудованому стані.

Будинок на вул. Ліста, 1

Будинок на вул. Ліста, 1

Триповерховий житловий будинок. Розташований розі вулиць Ліста та Вороного. Вхідна брама незбережена. Вхід акцентований півкруглою пілястрою. Збоку розташовані два вікна-ілюмінатори, що освітлюють сходовий марш. На фасаді – оригінальний слюдовий тиньк матових сіро-коричневих відтінків. З обидвох боків основну площину фасаду розшивають горизонтальні та вертиканльні тяги.  У вікнах ще стоїть оригінальна столярка. Наріжна частина будинку, окрім кутових …

Будинок на вул. Россі

Будинок на вул. Россі

Житловий будинок, триповерховий, запроектований як чиншовий. Розташований на вулиці Россі, 3 в місцевості Цетнерівка (бічна вул. Личаківської). За словами однієї з мешканок будинку, в міжвоєнний час тут здебільшого мешкали лікарі. Будинок – яскравий приклад галицького ар деко(кришталкового стилю). Форми кришталика використані у всіх елементах оздоблення екстер’єру: лицьовий фасад розшититий масивними тягами трикутних форм, такі ж …

Будинок Медичної палати

Будинок Медичної палати

В міжвоєнний час було популярно зводити так звані клуби за професійними інтересами, будинки дозвілля для працівників тої чи іншої сфери. До прикладу будинки для залізничників чи в цьому випадку для медичних працівників. Будинок Медичної палати на вулиці Марії Конопницької почали будувати в 1935 році та завершили у 1937. Тут лікарі збирались  на сімпозіуми, або на …

Будинок профспілок на просп. Шевченка, 7

Будинок профспілок на просп. Шевченка, 7

Будинок на проспекті Шевченка, 7 (колись Академічна) звели для одного з найбагатших львівських підприємців Йони Шпрехера, тому будинок називають ще “хмарчосом Шпрехера”. Вважається одним з найрепрезентативніших в стилі функціоналізму.  Будинок використовувався як офісний, на першому поверсі були магазини, частину приміщень орендували під помешкання. Висота будинку біля 30 метрів. Споруда має залізобетонний каркас. Вертикально по всій …

Житловий комплекс на вул. Стрийська, 50-76

Житловий комплекс на вул. Стрийська, 50-76

Житловий комплекс № 50-76в у стилі раннього функціоналізму виник довкола замкнутого великого подвір’я. Найважливішим компонентом композиції будинку було розпланування кам’яниці у формі наближеній до овалу, з невеликими ризалітами. Оздоблення будинків дуже скромне навіть для функціоналізму. Невеликі симетричні півкруглі та прямокутні вікна нагадують більше стильове орієнтування до ар деко. До більшості під’їздів можна було потрапити з …

Вулиця Квітки-Основ’яненка

Вулиця Квітки-Основ’яненка

Будинок 7а. За архівними документами власником забудови був пан Вінсент Кузнєвіч. Звели будинок в 1938 році. Будинок проектувала будівельна фірма самого Тадеуша Теодоровича-Тодоровського, відомого на той час львівського архітектора, який будував в стилі функціоналізму. Це двоповерхова вілла за номером 7а – без зайвих оздоблень, проте має дуже цікаве планування. Одразу увагу привертає наскрізний прохід і віконце …