Житлові будівлі Автор: Мирослава Ляхович

Вілла на вул. Гіпсова, 36 б

Будинок був зведений для інженера Бруно Шиманського. Вілла вважається однією найяскравіших в стилі функціоналізму. Будинок – зразок індивідуальної віллової забудови для однієї родини. Вілла  внесена до реєстру пам’яток місцевого значення.

вул. Гіпсова, 36 Ввул. Гіпсова, 36 В

У декорі цього двоповерхового будинку використано майже всі елементи, притаманні львівському функціоналізму 1930-х років. Одразу привертають увагу великі вікна-ілюмінатори, з оригінальними решітками.

вул. Гіпсова, 36 Ввул. Гіпсова, 36 Ввул. Гіпсова, 36 В

Дуже нестандартно виконаний вхідний портал, разом з вікнами, які освітлюють сходовий марш,  він “втоплений” у площину будинку.

вул. Гіпсова 36 Ввул. Гіпсова 36 В

Фасад будинку розчленований квадратами. Круглі та стрічкові вікна з поясками, численні куті решітки, зокрема, для квітів. Навколо будинку одразу був запроектований сад. Оригінальна огорожа збереглась до сьогодні.

вул. Гіпсова 36 Ввул. Гіпсова 36 В

Розміри будинку становлять 17,6 на 12 метрів. Згідно з проектом на першому поверсі була кухня, салон з виходом в сад через зимовий сад. Також був кабінет і хол. На другому поверсі розташовувались спальні. В підвалі містились пральня та інші господарські приміщення. З 1946 року тут діяв дитячий будинок для дітей віком від 3 до 10 років, а з 1991 року працює дитячий садок.

За матеріалами «Lwów: Miasto, architektura, modernizm». Pod redakcją Bogdana Cherkesa i Andrzeja Szczerskiego. Розділ: «Osiedlia, kamienicy i mieszkania nowoczesnego Lwowa», Julia Bogdanova.