Житлові будівлі Автор: Мирослава Ляхович

Житловий будинок на вул. Зелена, 19 / Конопницької, 15

Чотириповерховий житловий будинок з партером у стилі функціоналізму.

вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19

Був запроектований як багатоквартирний чиншовий будинок, зведений в рафінованих функціоналістичних формах, на розі двох вулиць – Зеленої та Конопницької. Кут будинку вдало згладжує заокруглений еркер з наріжними вікнами.

вул. Зелена, 19

Входи до кам’яниці нічим особливим не виділені, проте бачимо два еркери на фасаді та балкони, які від них відходять.

вул. Зелена, 19
Гармонійність фасаду порушили де-не-де заскленими балконами. На жаль, частина фасаду, повернута до вулиці Зеленої, втратила свій оригінальний тиньк, власне, колір і фактуру автентичного тиньку можемо бачити на другій частині, яка вже розташована на вул. Конопницької.

вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19

На балконах збереглись оригінальні залізні конструкції перил, правда, не у всіх вікнах вже є автентична дерев’яна столярка.

вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15

Заходимо в будинок з боку вулиці Конопницької. Вхід до будинку починається з невеличкого тамбура, від тамбурних дверей до сходового маршу на стелі простягнулась довга овальна заглибина для плафона, якого вже нема.

вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15

На підлозі при вході ще збереглась дрібна синьо-біла плитка. Збоку сходового маршу, що веде до підвалу, бачимо імітацію вікна-ілюмінатора, що тут слугує дуже слушним декоративним елементом і за одним освітлює вхід до підвального приміщення.

вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15

Сходовий марш має гнуті залізні перила, що снуються догори гострими кутами. Підлога на майданчиках між сходовими маршами викладена узорами з чорно-білої плитки.

вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15вул. Конопницької, 15

Якщо увійти до будинку збоку вулиці Зеленої, то від дверей одразу починаються стрімкі сходи. Далі виходимо на майданчик встелений чорно-білою плиткою і піднімаємось вверх.

вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19вул. Зелена, 19

Сходовий марш тут суцільно литий разом з поручнями, які викінчені деревом. Перила хоч зовсім інші, але витримані в тому ж настрої, що в сусідньому під’їзді – багато гострих кутів та строгих геометричних форм. Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення.

вул. Зелена, 19