Житлові будівлі Автор: Мирослава Ляхович

Житловий блок для працівників Пенсійного закладу службовців на вул. Київська, 24-28 а

Це перша у стилі функціоналізму споруда у Львові, яка є важливим зразком соціального житла, а сама реалізація проекту — одна з перших важливих будівельних подій у місті після війни.

Квартири у комплексі  мали по дві-чотири кімнати, в сумі по 161 приміщень, в купі з кухнями. Будинок мав власні чотири пральні і дві квартири для сторожів.

Вхідні та сінні двері тяжіють до ар деко, як оздоблення та форми балконів. Інтерєри підїздів доволі прості, литі сходи у поєднанні з деревяними поручнями, що характерно для модерністичного напрямку

Мінкевич втілив у цьому комплексі багато новацій, наприклад, відмова від сирих колодязьних подвір’їв.

В такі подвір’я виходили вікна не лише кухонь, але великої кількості кімнат. Комплекс Мінкевича не мав замкнутого контуру. Всі приміщення отримали чудове освітлення.

Середню частину будинку відсунули від червоної лінії забудови, що дало можливість звести повноцінний п’ятий поверх, в той час як у бічних крилах будинку цей поверх звели як мансарду.

Висота приміщень в ньому була оптимальна і дуже зручна для проживання та обігріву – 2, 80 метри, у порівнянні з австрійськими кам’яницями, де висота стін сягала більше 3 метрів.

Джерела:

  1. «ARCHITEKTURA BUDOWNICTWO» LISTOPAD-GRUDZIEŃ, 1927 ROK, WARSZAWA
  2. Архітектура Львова: час і стилі XIII-XXI ст. / упорядник і науковий редактор Ю. О. Бірюльов. – Львів: Центр Європи, 2008. – Розділ VІІ. Архітектура міжвоєнного двадцятиліття (1919-1939), Ю. Богданова, – С. 524-577.
  3. «Lwów: Miasto, architektura, modernizm». Pod redakcją Bogdana Cherkesa i Andrzeja Szczerskiego. Розділи: «Architektura mieszkaniowa», Jakub Lewicki