Вілла на вул. Галицької Армії, 3а
Триповерхова вілла стоїть в бічному провулку вулиці Галицької Армії, 3а (раніша назва Глінки), у вілловому кварталі.
Львів. Архітектура модернізму
Триповерхова вілла стоїть в бічному провулку вулиці Галицької Армії, 3а (раніша назва Глінки), у вілловому кварталі.
Чиншовий будинок звели на зламі 20-30 років. Будинок отримав 5 поверхів, що на той час означало дорогий проект. Був вписаний в історичну забудову вулиці Романовича (Саксаганського).
Двоповерхові будинки, віллового типу, розташовані за адресою Героїв УПА, 59 та 59А (колишня назва – Львівських Дітей / Lwowskich Dzieci). За словами, однієї з мешканок, їх звели в 1936 році, для двох сестер, що вирішили оселитись зі своїми сім’ями по-сусідству.
Будинок на вул. Чупринки, 58 зведений як чиншовий. Власник будинку був Якуб Лемперт. За його кошти зведений дім, квартири чоловік здавав в оренду.
Житловий будинок за номером 21 розпочинає модерністську забудову лівої частини вулиці Зарицьких. Вхідна брама – не збережена. На партері запроектований гараж.
Трьохповерховий житловий будинок, розташований на розі вулиць Грабовського та Лукіяновича. Зведений як чиншовий у 1936 році.
Чиншовий будинок зведений для Антоніни Ляскової. Фасад складається з двох об’ємів, що різняться висотою. Вища частина висунута вперед і прилягає до вулиці Грецької, нижча виходить на вулицю Зарицьких. На ній зараз бачимо сучасну надбудову.
Житловий будинок, запроектований як чиншовий. Розташований на розі вулиць Антоновича та Мельника. Вхід до будинку акцентований колоною-опорою та півкруглою пілястрою.
Проект кам’яниці за номером 5 постав в кінці 1935 року. Через два роки будинок здали в експлуатацію. Креслення виконав архітектор Якуб Менкер.
Чотириповерховий житловий будинок, спроектований як чиншовий на розі сучасних вулиць Галицької Армії та Героїв Майдану. Будівництво почали в кінці 1935 року. Керував спорудженням інженер Антоній Лішкевич. Завершили зводити кам’яницю у 1938 році.
Житловий будинок, зведений як чиншовий на місці вілли 19-го століття. Власниками ділянки зазначаються Марія та Зиґмунт Фліттери. Будинок є пам’яткою архітектури.
Вілла, збудована для Євгенії Добжанської, розташована в місцевості Софіївка. Ймовірно, призначалась для проживання однієї-двох родин. Оточена садом, до якого ведуть сходи.
When it comes to preserving architecture, the focus is often on the facades and entrance halls that fall under general city laws regarding heritage. Flat interiors often are not protected since they are private spaces, and their preservation relies on the goodwill of their owners.
The modernist apartment blocks of the 1920s and 1930s must have looked incredible to city dwellers of that time, with their beautiful wavy shapes, shiny facades, porthole windows, and fancy walls concealing the latest innovations in household appliances.
Наш дослідницько-документаційний проект про міжвоєнну архітектуру модернізму «Львів. Архітектура модернізму» починає співпрацювати з Фундацією ЗМІН.