Проект «Львів. Архітектура модернізму» починає співпрацю з Фундацією ЗМІН

Головною ціллю кооперації проекту «Львів. Архітектура модернізму» з Фундацією ЗМІН є напрацювання сталого партнерства з метою розвитку та підтримки дослідження та документації архітектури модернізму. Серед перших кроків такої кооперації буде розробка нового сайту проєкту та створення англомовної версії сайту за підтримки Фундації.

читати більше

Павел Слом'ян (Paweł Słomian), Lata3dzieste, 3D реконструкція костелу Св. Вінсента де Поля

Незбудований костел Св. Вінсента де Поля у 3D візуалізації (відео)

Проект костел Св. Вінсента де Поля (Отців місіонерів) виконав львівський архітектор Тадеуш Теодорович-Тодоровський у 1937 році. Він мав розташовуватись між сучасними вулицями Стуса та Свєнціцького.

читати більше

Ліцей №28, вул. Тютюнників, 2(сучасне фото)

Між війною та зміною ідеологій – школа на Тютюнників та її вихованки

На перетині вулиць Тютюнників та Архипенка розташована школа №28. Будинок від року зведення (1934) виконував функцію освітнього закладу. Проте в тридцятих роках це була приватна жіноча гімназія сестер Урсулянок, через що будинок інколи помилково називають монастирем. За радянських часів гімназію перетворили на школу – сьогодні Ліцей №28 Львівської міської ради

читати більше

Санаторій на Голоско, вул. Замарстинівська, 274

Як гігієна та медицина визначали архітектуру: шпитальний модернізм на прикладі санаторію на Голоско

«Петляючи брудними, запилюженими вулицями, спочатку трамваєм, потім автобусом, виїжджаємо із затхлого міського повітря на хвойні простори Голоска», – так починається, очевидно, рекламний репортаж про санаторій на Голоско в «Газеті Львівській» за 1942 рік.

читати більше

вул. Зарицьких, 27

На Зарицьких: функціоналістський будинок відомого математика

Вулиця Зарицьких носить ім’я знаної львівської родини, а пам’ятна таблиця на 27 будинку вказує, що тут жили Мирон Зарицький, відомий математик, його донька Катерина і її чоловік Михайло Сорока. На таблиці не зазначають, що там же проживав і Богдан Сорока, син Михайла і Катерини, львівський художник-графік.

читати більше

«Храм машин» на Персенківці

Проектувався як костел і монастир, а використовувався як будинок культури, конструкторське бюро та дослідні лабораторії. Комплекс монастиря Кармелітів босих та костел Богоматері розташовується на вул. Персенківка, 10.

читати більше

вул. Коновальця, 42

Архітектура і світло: з історії міжвоєнної люстри

Трапляються такі будинки, котрі краще фотографувати в сутінках. Як от будинок на вулиці Коновальця, 42. Бо найцікавішим в його архітектоніці виявилось освітлення. Власне, оригінальне зовнішні і внутрішні лампи та ліхтарі модерністських будинків мало де збережені.

читати більше

вул. Кривоноса, 39

Помешкання Ринєвичів: фрагменти інтер’єрів та обривки пам’яті про віллу з зимовим садом

На розі вулиць Кривоноса і Високий Замок стоїть вілла. Відкрита веранда-тераса виходить на парк. Зовсім ще недоторкана столярка вікон, які ведуть на терасу. До вулиці Кривоноса будинок повернутий заскленою галереєю і нагадує заміську віллу

читати більше